Potapljaški tečaji

V Potapljaškem društvu Murska Sobota organiziramo potapljaške tečaje po standardih mednarodne zveze CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques) in pod okriljem SPZ (Slovenska Potapljaška Zveza). Tečaji potekajo v skladu s Pravili Potapljanja Slovenije (PRAPOS).

V skladu z zvezo CMAS so naši tečaji temeljitejši in trajajo dlje časa od konkurenčnih tečajev, ki potekajo po standardih nekaterih drugih potapljaških šol.

V učilnici se boste temeljito seznanili z vsebinami iz fizike, fiziologije, planiranja potopov, potapljaško opremo in drugimi znanji, potrebnimi za varno in brezskrbno potapljanje. Med praktičnim usposabljanjem v bazenu pa se boste naučili osnov varnega potapljanja uporabe potapljaške opreme, uravnavati plovnost, prazniti masko in še marsikatero podvodno veščino, vključno z reševanjem sebe in drugih.

Preverjanje znanja je zastavljeno tako, da pri tečajnikih išče znanje, morebitno neznanje pa se med izpitom odpravi. Na teoretičnem delu izpita v Murski Soboti boste reševali pisni test in v pogovoru po testu z inštruktorjem skupaj razjasnili morebitne nejasnosti, praktičen del pa bo v Fiesi, ko boste vaje iz bazena demonstrirali tudi pod morsko gladino.

Ob uspešno zaključenem teoretičnem in praktičnem delu izpita, boste dobili mednarodno veljavno potapljaško izkaznico CMAS P1 in se s tem uradno pridružili svetovni potapljaški skupnosti.

Predavanja bodo potekala v klubskih prostorih Potapljaškega društva Murska Sobota (Zaklonišče za trgovino Dom na Lendavski ulici 21), praktične vaje pa v bazenu soboškega kopališča. Zaključek potapljaškega tečaja je na morju.


Pogoji za vpis na potapljaški tečaj:

· znanje plavanja

· starost najmanj 14 let


Učni program:

Teoretični del:

· fizika potapljanja

· fiziologija potapljanja

· potapljaška oprema

· planiranje potopov, potapljaška etika, podvodno okolje.

Praktični del:

· Vaje iz prostega potapljanja

· Vaje iz potapljanja z avtonomno potapljaško opremo na stisnjen zrak


Tečaj zajema:

· Strokovno vodstvo tečaja pri praktičnem in teoretičnem pouku

· Izposoja avtonomne potapljaške opreme (jeklenka, regulator, kompezator plovnosti, obleka, uteži)

· Izvedba praktičnega izpita na morju ter dva dodatna stažna potopa

· Vstopnina na bazen

· Polnjenje jeklenk

· Izdaja diplome

· Izdaja potapljaške CMAS izkaznice

· Učna literatura - knjiga POTAPLJAČ 1 s potapljaškimi tablicami

· Potapljaška knjižica (karnet)


V tečaju ni zajeto:

· Zdravniški pregled, ki ni obvezen, a je priporočljiv

· Prevoz, spanje in hrana na morju

· Članarina Potapljaškemu društvu Murska Sobota in Slovenski potapljaški zvezi (SPZ)


Vse dodatne informacije o poteku tečaja in terminih tečaja lahko dobite po telefonu: 031 399 880 - Goran Klemenčič.

Potapljaško društvo Murska Sobota organizira tudi potapljaške tečaje za pridobitev višjih potapljaških kategorij: CMA P2, CMAS P3 in Nitrox potapljač.


 
Nazaj