Tečaj potapljanja pod ledom

Potapljaško društvo Murska Sobota v sodelovanju s SPZ in DAN Slovenia prirejata tečaj potapljaške specialnosti POTAPLJANJE POD LEDOM.

Tečaj bo v soboto 26. februarja s pričetkom ob 9:30 uri v predavalnici podjetja ROTO, Gorička 150, Černelavci pri Murski Soboti. Namenjen je potapljačem in inštruktorjem za pridobitev potapljaške specialnosti Potapljanje pod ledom. Pogoj za pristop k tečaju je potapljaška kategorija P2 ali več.

Program tečaja:

09:30 - 10:00 Prihod in prijave.

10:00 - 12:00 Predavanja (prof. dr. Igor B. Mekjavič in doc. dr. Mitja Slavinec)

12:00 - 14:00 Potop pod led (Goran Klemenčič)

14:00 – 15:00 Kosilo

15:00 - 16:00 Izpit, analiza in podelitev diplom

16:00- 18:00 Nadaljevanje tečaja za inštruktorje

Udeleženci boste seznanjeni z najnovejšimi dognanji o podhladitvi zaradi potapljanja v hladni vodi. Predstavljene in uporabljene bodo tudi kapsule z merilno napravo (edina te vrste na svetu, razvita pod vodstvom prof. dr. Mekjaviča na Institutu Jožef Stefan), ki meri telesno temperaturo v notranjosti telesa.

Kotizacija za člane SPZ (veljavna članska izkaznica) znaša 6900,00 SIT in ob predavanjih in organizaciji potopa vključuje kosilo, tople in osvežilne napitke, diplomo. Cena za spremljevalce ali tiste, ki specialnost že imajo je 2900,00 SIT. Kotizacija za inštruktorski del tečaja znaša 20.000 SIT in dodatno vključuje ućno gradivo. Kotizacija za nečlane SPZ je 20 % višja.

V kolikor boste tečaj izkoristili kot družinski izlet v Prekmurje vam lahko posredujemo pri rezervaciji prenočišč po ugodnejši ceni.

Za prijave in dodatne informacije smo vam na razpolago po telefonu 031 399 880 ali na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. in na www.potapljasko-drustvo.si.

Lep potapljaški pozdrav

dr. Mitja Slavinec